4TI Zwycięzcą III Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora

W Zespole Szkół im. A. Średniawskiego rozegrany został już po raz trzeci TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA. W turnieju wzięło udział 10 zespołów klasowych. Celem turnieju była popularyzacja gry w piłkę siatkową wśród uczniów ZS jako jednej z form spędzania wolnego czasu oraz kontynuacja tradycji szkolnej związanej z przekazaniem zwycięskiej drużynie Pucharu Dyrektora ZS im. A. Średniawskiego.

Drużyny zostały rozlosowane do 3 grup, a z każdej grupy do fazy finałowej awansował najlepszy zespół. Zacięte spotkania i wysoki poziom spowodowały, że do finału awansowały następujące klasy: 4 TI, 3 TIa oraz 1 TIa. Poziom i zaangażowanie zawodników w walce o puchar Dyrektora ZS przerosły nasze oczekiwania, co miało odzwierciedlenie w emocjach podczas trwania meczów.  Po bardzo zaciętych i emocjonujących meczach zwyciężyła klasa 4 TI i to im dyrektor Jerzy Cachel osobiście wręczył Puchar. II miejsce przypadło chłopakom z klasy 1 TIa, a na III pozycji uplasował się zespół z klasy 3 TIa. Duch walki wszystkich zawodników był na najwyższym poziomi. Dostarczyli oni sporo emocji, stwarzając gorącą atmosferę na hali sportowej.

Wszystkie mecze sprawnie i bezstronnie sędziował pan Bogdan Dziurdzia, czuwając, aby sportowa rywalizacja toczyła się w duchu zasady fair play. Na koniec wszystkie drużyny stanęły do pamiątkowego zdjęcia. Warto podkreślić, że w taki turniej szkolny zaangażowana jest praktycznie cała młodzież szkolna. Ponad 100 uczniów brało udział bezpośredni w rozgrywkach, a spora część kolegów i koleżanek wytrwale im kibicowała. Taki turniej pokazuje poziom siatkówki szkolnej, pozwala wykazać się zdolnym uczniom, którzy nie ćwiczą na co dzień tej dyscypliny, a bardzo ją lubią, i co ważne, pozwala „wyłapać” do reprezentacji szkolnej talenty siatkarskie. Należy podkreślić, że poziom siatkówki w ZS z roku na rok rośnie, a umiejętności siatkarskie finałowej trójki były na bardzo dobrym poziomie sportowym.

A kolejny turniej już za rok. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!