Piłkarze Średniawskiego Wicemistrzami Powiatu

W dniu 23 maja 2017 r. na stadionie LKS „Górki” w Myślenicach odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Nożnej Chłopców o Puchar Starosty. W turnieju brało udział siedem drużyn, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne. W pierwszej fazie rozgrywek piłkarze Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w drodze losowania trafili do trudnej grupy, gdzie rywalizowali z Zespołem Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, Zespołem Szkół w Dobczycach oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach. Zwycięstwa w dwóch spotkaniach i korzystny stosunek bramek pozwoliły na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i awans do finału.

W meczu finałowym zawodnicy Średniawskiego zmierzyli się z Zespołem Szkół Prywatnych Osińskich, który w fazie grupowej okazał się lepszy od Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu.

Finał był zacięty i wyrównany, a o wyniku zadecydowała jedna akcja rywali zakończona bramką zdobytą przez najlepszego zawodnika turnieju.

Reprezentantom Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego należą się gratulacje i słowa uznania, gdyż zdobycie wicemistrzostwa w tak prestiżowej dyscyplinie jak piłka nożna stanowi ogromny sukces.

Ponadto, wyróżnienie dla najlepszego bramkarza otrzymał Filip Profic, który wielokrotnie popisywał się kapitalnymi interwencjami, a w meczu finałowym obronił rzut karny.

Skład Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego:

Filip Profic – Mateusz Nalepa, Rafał Mielecki, Dawid Krawczyński, Kamil Szczurek, Mateusz Bujak oraz Michał Nalepa, Konrad Korzeń, Michał Grabczyk

Opiekunowie: mgr Łukasz Drewienkiewicz, mgr Marek Holocher

 

Wyniki:

Faza grupowa:

ZS im. A. Średniawskiego – ZSTE Myślenice 1:0

bramka: Mateusz Bujak

ZS Dobczyce – ZS im. A. Średniawskiego 0:3

bramki: Dawid Krawczyński 2, Michał Nalepa

ZSO Myślenice – ZS im. A. Średniawskiego 3:1

bramka: Michał Nalepa

Finał:

ZSP Osińskich – ZS im. A. Średniawskiego 1:0

ŁD