Adrian Płatek Wicemistrzem Polski Fitness

Adrian Płatek, uczeń klasy 1 TIa w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, odniósł ogromny sukces podczas odbywających się w Gorzowie Wielkopolskim Mistrzostw Polski juniorów oraz weteranów w fitness i kulturystyce.

Adrian ma zaledwie 16 lat i już udało mu się wywalczyć srebrny medal w kategorii juniorów do 23 roku życia. Fitness gimnastyczny to trudna dyscyplina, wymagająca ogromnego poświęcenia i samozaparcia. Oprócz prezentacji choreografii, gdzie ocenia się najwyżej elementy siłowe, później elementy akrobatyczne bądź gimnastyczne oraz taneczne, zawodnik musi przejść także przez drugą rundę – ocenę sylwetki. Przygotowanie do tej części wiąże się z systematycznymi treningami na siłowni, restrykcyjną dietą i podporządkowaniem jak do każdych zawodów sylwetkowych.

Miło postrzegani są wysportowani zawodnicy z dość mocnym zarysem mięśni i niskim poziomem tkanki tłuszczowej, których sylwetka nie jest przesadnie ukierunkowana w stronę rozwiniętej kulturystyki. Ostatecznie Adrian uplasował się na drugiej pozycji, tuż za czterokrotnym Mistrzem Polski i brązowym medalistą Mistrzostw Świata. Stanowi to ogromną zachętę na przyszłość. Jednocześnie pochwałę w stronę zawodnika wyraził selekcjoner kadry narodowej. Trenerem prowadzącym jest Anna Simsak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: www.kmy.pl

ŁD