Rok w bibliotece - podsumowanie

Od września odwiedziliście bibliotekę 1948 razy i wypożyczyliście 1462 książki, co daje średnio 10 książek dziennie - to wynik wyższy niż w ubiegłym roku :)

Najlepsi czytelnicy

W tym roku podium przejęli humaniści i wygląda na to, że prędko go nie oddadzą ;) Przodują 3LO, 2LOH i 1LO, a po piętach depcze im 2TR. Szczególnie dziękuję: Pawłowi Wątorowi, Oliwii Sieńko, Julii Obidowicz, Annie Rozum, Rafałowi Serafinowi, Amelii Wojtasińskiej, Annie Wawrzyniak, Izabeli Bochenek i Oliwii Gładysz oraz tym, którzy się tu tym razem nie zmieścili, ale lubią bibliotekę, a biblioteka lubi ich.

Co jest na topie

Najczęściej wypożyczaliście lektury - 67% wszystkich wypożyczeń, następnie literaturę piękną (24%) i literaturę z innych działów.

W przyszłym roku nasze zbiory wzbogacą się o dużo pozycji beletrystycznych, więc będziemy jeszcze więcej czytać dla przyjemności :)

Nowe nabytki

W bibliotece przybyło 115 książek o wartości prawie 3 tys. zł, a w przyszłym roku szkolnym czekają nas zakupy na kwotę 5 tys. zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - czekam również na wasze propozycje!

Gdzie nas znaleźć

Wszelkie nowości biblioteczne, informacje o ciekawych wydarzeniach kulturalnych i dużo innych propozycji znajdziecie na stronie szkoły oraz na profilach biblioteki na Facebooku i Instagramie - @bibliotekazs. Ciekawe i przydatne opracowania tekstów kultury czekają na was na blogu opopkulturzenamaturze.blogspot.com.

Przyjemnego wakacyjnego wypoczynku życzy wasza biblioteka - do zobaczenia we wrześniu!