Bieszczady Zapora Solińska

W dniach 15-17 maja 2024 roku uczniowie klas 1TI oraz 1LO uczestniczyli w wycieczce w malownicze Bieszczady. W trakcie naszego trzydniowego pobytu mieliśmy okazję zwiedzić szereg znaczących miejsc, w tym Zaporę Solińską oraz Połoninę Wetlińską, a także pływać statkiem po jeziorze oraz wędrować po górach.

W pierwszym dniu, mimo wyjazdu wczesnym rankiem, odbyliśmy krótki spacer wraz z Panią przewodnik, która oprowadzała nas przez każdy dzień naszego pobytu oraz opowiadała historie oraz legendy bieszczadzkie. Nasza przygoda rozpoczęła się od odwiedzin ruin zamku sobieńskiego, gdzie poznaliśmy jego ciekawą historię, następnie udaliśmy się na Zaporę Wetlińską, która zbudowana została prawie w całości z ziemi. Kolejną atrakcją było wyjście na kamieniołom, gdzie zrobiliśmy nasze pierwsze zdjęcia grupowe. Na koniec dnia przyjechaliśmy do hotelu Willa Amelia w Solinie, skąd wieczorem, po kolacji, udaliśmy się jeszcze na spacer po Zaporze Solińskiej.

Drugi dzień zaczęliśmy od całodniowej wędrówki po Bieszczadzkim Parku Narodowym i wyjścia na Połoninę Wetlińską. Punktem kulminacyjnym wędrowania było dotarcie do schroniska „Chatka Puchatka”. Po zejściu z góry czekał nas powrót do hotelu, gdzie po kolacji urządziliśmy grilla, spędzając wspólnie miło i przyjemnie czas.

Dzień trzeci rozpoczęliśmy od śniadania, po którym nastąpiło pakowanie i wymeldowanie z hotelu. W tym dniu jedną z głównych atrakcji był wyjazd kolejką gondolową na wieżę widokową, skąd był zachwycający widok na Jezioro Solińskie. Kolejnym punktem programu był rejs statkiem po tym właśnie miejscu. Ostatnią tego dnia atrakcją były drezyny, którymi jeździliśmy po torach kolejowych. Po zakończeniu jazd, czekał nas już powrót do domu.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się aby zjeść obiad. Wieczorem bezpiecznie dotarliśmy do Myślenic, skąd każdy z uczestników wycieczki udał się do swojego domu. Był to bardzo udany wyjazd, który zapamiętamy na długo!

Tekst oraz zdjęcia
Kacper Cepak 1Ti