Nie zapomnij - wypożycz książkę na wakacje  autor: A. Garbień

Serdecznie zachęcam wszystkich czytelników do wypożyczania książek na czas wakacji. Nie pozwólcie im nudzić się samotnie w bibliotece przez te dwa miesiące! Można na ten okres wypożyczyć więcej pozycji - nadrobić zaległości czytelnicze dla przyjemności albo w końcu przeczytać tę nieszczęsną "Lalkę" ;). Zapraszam do biblioteki!

AG

Urna na głosy w Ogólnopolskich Wyborach Książek i karty do głosowania, Autor: A. Garbień

W ciągu trzech ostatnich majowych dni w szkole uczniowie mieli możliwość zagłosować na swoje ulubione książki. Głosy oddało 89 osób na aż 248 książek! To pokazuje, że czytający uczniowie mają bardzo szeroki zakres zainteresowań. W głosowaniu pojawiło się stosunkowo dużo książek niebeletrystycznych (D. Goggins, R. Greene, R.T. Kiyosaki i inni), uczniowie wskazywali też na książki historyczne (np. "Byłem asystentem doktora Mengele"). Oprócz książek od lat przodujących na listach bestsellerów (Sapkowski, Rowling, Tolkien, Glukhovsky, Orwell itd.) pojawiły się najnowsze hity: P.S. Herytiery, Weroniki Ancerowicz, Marty Łabędzkiej, Weroniki Marczak i inne. Uczniowie wymieniali także niektóre lektury ("Rok 1984", "Lalka", "Krzyżacy"...). Pojawiły się komiksy, mangi, książki mniej znane, ale również klasyka światowa, jak "Przeminęło z wiatrem" i "Małe kobietki".

Plakat akcji

Zapraszam wszystkich uczniów do uczestnictwa w Ogólnopolskich Wyborach Książek, dzięki którym dowiemy się, co najchętniej czytacie. Po zakończeniu wyborów wyniki z całej Polski zostaną podsumowane. W ten sposób wspólnie zorganizujemy największe badanie czytelnicze w Polsce. Organizatorem wyborów jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole" pod szyldem Fundacji dla Bibliotek. Akcja jest apolityczna, bezpłatna i nikt na niej nie zarabia.

Redakcja szkolnej gazetki "_bez_nazwy//" serdecznie zaprasza do lektury kolejnego numeru naszego pisma. Tym razem proponujemy Wam przegląd najciekawszych wydarzeń w szkole z ostatnich tygodni, a także artykuły podpowiadające, jak zadbać o siebie, żeby z radością korzystać z wiosny i coraz cieplejszych dni.
Zapraszamy do lektury!

Redakcja szkolnej gazetki "_bez_nazwy//" zaprasza wszystkich do lektury kolejnego numeru naszego pisma. Tradycyjnie znajdziecie w nim podsumowanie najważniejszych wydarzeń z życia szkoły i sukcesów uczniowskich, a także teksty przygotowane przez nasz zespół. Tym razem mamy dla Was m.in. ciekawe informacje na temat horoskopów, sposobów nauki języka angielskiego i pielęgnacji paznokci.

AG

Nowości beletrystyczne, autor: A. Garbień

Kolejna dostawa nowości przybyła do naszej szkoły! Czekają na was pozycje z różnych gatunków i dziedzin. Zapraszam do szkolnej biblioteki - książki są już gotowe do wypożyczania. A oto kompletna lista nowości:

Obyczajowe:

K. Droga "Dama do towarzystwa"
M. Mosiężna "Maryla i Debora"
T. Kawaguchi "Zanim wyblakną wspomnienia", "Opowieści z kawiarni"
A. Ficek "Dlaczego mi nie powiedziałeś?"
K. Glasgow "You'd be home now"